σήμερα Σάββατο 25 Απρίλιος

10:00 Λειτουργία του ελευθεριακού εργαστηρίου F451 Γιάννενα
10:00 Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για 37 οικογένειες απολυμένων Χαλυβουργών Νέα Ιωνία
11:00 Δημιουργική απασχόληση παιδίων Βύρωνας
11:00 Θεσσαλονίκη
11:00 Παιχνιδότοποι στην πλ. Βικτωρίας Αθήνα
12:00 Θεσσαλονίκη
12:00 Συγκέντρωση ενάντια στην πολιτική της κράτησης και τα στρατόπεδα συγκέντρωσης Αθήνα
12:00 Συντροφική κουζίνα Βέροια
12:00 Συγκέντρωση/μικροφωνική στου Ζωγράφου ενάντια σε φασιστική επίθεση Ζωγράφου
14:00 Εργαστήριο Αυτοδιαχείρισης, Κοινών, Πολιτικής, Τέχνης και Ακτιβισμού Αθήνα
14:00 Συλλογική κουζίνα Βύρωνας
16:00 Συνάντηση ομάδας παραδοσιακών χορών Βύρωνας
16:00 Λαϊκό Γλέντι Οικονομικής Ενίσχυσης του Ελευθεριακού Χώρου Sabot Θεσσαλονίκη
17:00 Ανοιχτό κάλεσμα για ένα πάρκο για όλους στο Ελληνικό Ελληνικό
17:00 3ο Αντιφασιστικό Φεστιβάλ των σχολείων Χανιά
18:00 Εκδήλωση: Ψυχική Υγεία & Στίγμα Αθήνα
18:00 Φεστιβάλ αυτοοργάνωσης Πάτρα
18:00 Εκδήλωση-συζήτηση: Ισπανική επανάσταση - κοινοτισμός - αυτονομία Βέροια
18:00 Συζήτηση: Η εργασιακή προοπτική του κτηνιάτρου σήμερα Θεσσαλονίκη
18:00 Κάλεσμα σύσκεψης για την εργατική πρωτομαγιά 2015 Ηράκλειο
18:30 Ανοιχτό κάλεσμα του Athens Indymedia προς συλλογικότητες Αθήνα
19:00 2o Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Παλλήνη
19:00 Εκδήλωση-συζήτηση: Ευρώπη-κάτεργο: σύνορα & στρατόπεδα συγκέντρωσης Γιάννενα
19:00 Vegan κουζίνα Αθήνα
19:00 Εκδήλωση-συζήτηση ενάντια στα στρατόπεδα συγκέντρωσης προσφύγων&μεταναστών Βόλος
19:00 Βραδιά νεολαίας Θεσσαλονίκη
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση: Ελληνικός Μενσεβικισμός (1924). Η κρίση μέσα στο ΚΚΕ (1927) Θεσσαλονίκη
20:00 Χιπ-χοπ καφενείο Γιάννενα
20:00 Καφενείο οικονομικής ενίσχυσης του στεκιού 'Ανευ Αρχών Θεσσαλονίκη
20:00 Κοινωνικό καφενείο Κορυδαλλός
20:30 Scratch Sessions & Bgirls-Bboys vol.2 Χαϊδάρι
20:30 Live, mojito party & DJ set Αθήνα
21:00 Πολύχρωμο μπαρ για την οικονομική ενίσχυση του Xanadu Ξάνθη
21:00 Θέατρο: “Η μαύρη τσαρίνα” Νέα Ιωνία
21:00 (εξ αναβολής) Προβολή & DJ set Αθήνα
21:00 Συναυλία hip hop Ηράκλειο
21:00 Rock bar για την οικονομική ενίσχυση διωκόμενων αγωνιστών από τα ανατολικά Βύρωνας
21:00 Ρεμπέτικο γλέντι με ζωντανή μουσική για οικ. ενίσχυση της κατάληψης Ελαία Κέρκυρα
21:30 Συναυλία οικονομικής ενίσχυσης Βύρωνας
21:30 Παράσταση Flamenco Άνω Ιλίσια
22:00 Live οικονομικής ενίσχυσης Κομοτηνή
22:00 Ρεμπέτικο Γλέντι Θεσσαλονίκη
23:00 Θεσσαλονίκη
23:00 (μεταφέρθηκε) Παρτυ οικ. ενίσχυσης για νέο κοινωνικό/ανατρεπτικό χώρο στη Μυτιλήνη Χαλάνδρι
23:00 Coming Out-Side Party Βόλος
23:00 Πάρτυ γενεθλίων του Κ*ΒΟΞ Αθήνα
23:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
23:59 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης του Στεκιού Ιατρικής Θεσσαλονίκη

αύριο Κυριακή 26 Απρίλιος

11:00 Συγκέντρωση ενάντια σε επικείμενη τοποθέτηση κεραίας κινητής τηλεφωνίας Αγ.Παρασκευή
11:00 Ξενάγηση σε τόπους σύγχρονης ιστορικής μνήμης του Αντιδικτατορικού αγώνα Άγιος Στέφανος
11:30 Θέατρο σκιών: O Καραγκιόζης και το μαγεμένο δεντρί Πετρούπολη
11:30 Ανοιχτή Σύσκεψη για την προετοιμασία της Πρωτομαγιάς Βόλος
12:00 Tattoo Circus VII Θεσσαλονίκη
12:00 Παράσταση κουκλοθέατρου Γαλάτσι
12:00 Γλέντι οικονομικής ενίσχυσης για τη συντήρηση του Υποστέγου Αργυρούπολη
12:00 Παιχνίδι στο Πάρκο Ανάληψης Βύρωνας
12:00 Κουκλοθέατρο Καραμπόλα: Ο ήλιος κι ο ποντικός Ν.Φιλαδέλφ.
13:00 Συλλογική κουζίνα Γιάννενα
13:00 Γιορτή Αθήνα
14:00 Μεζέ Μπάρ Θεσσαλονίκη
15:00 Συνάντηση εργαζομένων στο εμπόριο Αθήνα
15:30 Σενεγαλέζικη-Αφρικάνικη κουζίνα οικονομικής ενίσχυσης μεταναστών Αθήνα
16:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο για την οικονομική ενίσχυση της Πικροδάφνης Αγ.Δημήτριος
16:00 Συνέλευση SolidArt Πάτρα
17:00 Γλέντι για την οικονομική ενίσχυση της συλλογικότητας Μαύρο Δάσος Ζωγράφου
17:00 Συνέλευση ενάντια στην εξόρυξη χρυσού στη Β.Α. Χαλκιδική Θεσσαλονίκη
17:00 Συζήτηση – ανάγνωση: Πέρα από τη Δημοκρατία: Αναρχία Θεσσαλονίκη
18:00 Φεστιβάλ αυτοοργάνωσης Πάτρα
18:00 CryptoParty Αθήνα
18:00 3ο Αντιφασιστικό Φεστιβάλ των σχολείων Χανιά
18:00 Ανοικτό σεμινάριο πρώτων βοηθειών Αθήνα
18:00 Συνέλευση Συντονιστικού Δράσης Αθήνα
18:30 Συνέλευση για την κεραία κινητής τηλεφωνίας που βρίσκεται στη γειτονιά Αγ.Παρασκευή
18:30 Συνέλευση Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης Νέα Σμύρνη
19:00 Ανοιχτή συνέλευση ΑλεΓρηΑ Αθήνα
19:30 Ανοιχτή εκδήλωση-συζήτηση: Όχι στην ιδιωτικοποίηση του Ελληνικού Γλυφάδα
20:00 Προβολή ταινίας: Pride Πάτρα
20:00 Προβολή ταινίας: Αριστοκράτες του εγκλήματος Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολή: Μαύρη γάτα, άσπρος γάτος Κορυδαλλός
20:30 Θεατρικό: Περιμένοντας το Γκοντό Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας: También la lluvia Νέα Ιωνία
21:00 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Βύρωνα, Καισαριανής, Παγκρατίου Βύρωνας
21:00 Προβολή ταινίας: Όταν σπάσαμε τις αλυσίδες Νέα Σμύρνη
21:00 Cine Strouga: Shooting dogs Ν.Φιλαδέλφ.

Δευτέρα 27 Απρίλιος

10:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης Θεσσαλονίκη
15:00 Εκπομπή - απολογισμός της απεργίας πείνας των πολιτικών κρατουμένων ραδιόφωνα
18:00 Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για 37 οικογένειες απολυμένων Χαλυβουργών Νέα Ιωνία
19:00 Δανειστική βιβλιοθήκη & ομάδα ποίησης Πετρούπολη
19:00 Εκδήλωση: Η δίκη της Χρυσής Αυγής - Να τους στείλουμε εκεί που ανήκουν Πετρούπολη
19:00 Ανοιχτό κάλεσμα για κοινή συνέλευση «από τα κάτω» Θεσσαλονίκη
19:00 Workshop: Βασικές έννοιες μαρξισμού και αναλυτικά εργαλεία Θεσσαλονίκη
19:00 Συζήτηση: Ποτέ ξανά φασισμός Βόλος
19:00 Σεμινάριο Muay Thai με τον Raaul Boni Θεσσαλονίκη
19:00 Eκδήλωση - συζήτηση : Ο φράχτης του Έβρου και η σημειολογία του Κομοτηνή
19:30 Κύκλοι αυτομόρφωσης: Το υποκείμενο στον Ρομαντισμό και τον Μηδενισμό Αθήνα
20:00 Απολογιστική συνέλευση για απεργία πείνας Ηράκλειο
20:30 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Αγ.Παρασκευής Αγ.Παρασκευή
20:30 Η ομάδα Αυτομόρφωσης συνεχίζει να διαβάζει Μάρξ Αθήνα
21:00 Προβολή: Detroit rock city Κόρινθος
21:00 Vukupu Cinema: nightcrawler Βύρωνας
21:30 Προβολή: Inherent vice Καβάλα

Τρίτη 28 Απρίλιος

16:00 Ξεκινανε μαθήματα χορευτικής γυμναστικής Βύρωνας
18:00 Εβδομαδιαία συνέλευση Απείθαρχου Γιάννενα
18:00 Λειτουργία του ελευθεριακού εργαστηρίου F451 Γιάννενα
18:00 Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για 37 οικογένειες απολυμένων Χαλυβουργών Νέα Ιωνία
18:00 Διαδήλωση ενάντια στις δολοφονίες μεταναστών Θεσσαλονίκη
18:00 Μικροφωνική αλληλεγγύης στο μετανάστη εργάτη Ουαλίντ Ταλέμπ Αθήνα
19:00 Ομάδα πολιτικών συζητήσεων Πετρούπολη
19:00 Καφενείο-μπαρ Αθήνα
19:00 Συζήτηση για τη διοργάνωση της πορείας στον Έβρο Κομοτηνή
19:30 Η ιστορία των αγώνων της εργατικής τάξης στον ελλαδικό χώρο Ζωγράφου
19:30 Εκδήλωση-συζήτηση με τους απεργούς της Coca-Cola 3E Θεσσαλονίκης Άργος
19:30 Εκδήλωση: Ο ματωμένος Ιούνης του 1936 Βόλος
20:00 Προβολή: Φασισμός Α.Ε. Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολή '' Η αληθινή 17 Νοέμβρη'' Θεσσαλονίκη
20:30 Ηip-Hop καφενείο/bar για την οικονομική ενίσχυση της συνέλευσης Lupo Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή: Οι απόντες Κέρκυρα
21:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης φυλακισμένων αγωνιστών Βόλος
22:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 29 Απρίλιος

17:00 Εργαστήρι αυτομόρφωσης: Ομάδα μητρότητας Κόρινθος
18:00 Λειτουργία του ελευθεριακού εργαστηρίου F451 Γιάννενα
18:00 Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για 37 οικογένειες απολυμένων Χαλυβουργών Νέα Ιωνία
18:00 Κινητοποίηση ενάντια στην άσκηση Ηνίοχος Χολαργός
19:00 Εβδομαδιαία συνέλευση Αυτόνομου Ραδιοφώνου Ιωαννίνων Γιάννενα
19:30 Προβολή: Act of Killing Θεσσαλονίκη
20:00 Εβδομαδιαία συνέλευση Αυτόνομης Συνέλευσης Μεταβατικού Γιάννενα
20:00 Προβολή ταινίας: The navigators Γαλάτσι
20:15 Κύκλος ανοικτών μαθημάτων Ιστορίας και Φιλοσοφίας Βύρωνας
20:30 Θεατρικό εργαστήρι Πετρούπολη
20:30 Ανοιχτή διαχειριστική συνέλευση Xanadu Ξάνθη
20:30 Προβολή ταινίας: Gli invisibili Ζωγράφου
21:00 Εβδομαδιαία διαχειριστική συνέλευση ΑΚΟΙΧΙ Γιάννενα
21:00 Εβδομαδιαίο αυτοδιαχειριζόμενο bar Θεσσαλονίκη
21:00 Πρώτη συνάντηση για το 10ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά
21:30 Αυτοδιαχειριζόμενο bar Χαλάνδρι
22:00 Χειμερινές Προβολές Χανιά

Πέμπτη 30 Απρίλιος

09:00 Δίκη για τη δράση του κινήματος ενάντια στα διόδια Αθήνα
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον Ουαλίντ Τάλεμπ Πειραιάς
18:00 Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για 37 οικογένειες απολυμένων Χαλυβουργών Νέα Ιωνία
18:00 Συγκέντρωση-μικροφωνική για τη διεκδίκηση του επιδόματος ανεργίας Περιστέρι
19:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο/μπαρ & δανειστική βιβλιοθήκη Μαρούσι
19:00 Δανειστική βιβλιοθήκη Πετρούπολη
19:00 Εργαστήριο αφήγησης Κόρινθος
19:00 Καφενείο-μπαρ Αθήνα
19:00 Αυτοοργανωμένο μάθημα Photoshop Κέρκυρα
19:00 Ανοιχτή μουσική πρόβα Θεσσαλονίκη
20:00 Καφενείο Γιάννενα
20:00 Ριζοσπαστικά ρεύματα στους αγγλικούς εμφύλιους πολέμους στον 17ο αιώνα Αθήνα
20:00 Συζήτηση Η δίκη των δολοφόνων του Παύλου Φύσσα... Περιστέρι
20:30 Καφενείο για την οικονομική ενίσχυση του xanadu Ξάνθη
21:00 Προβολή ταινίας: Lo straniero Πετρούπολη
21:00 Ευτοπικό Cinema: αφιέρωμα Woody Allen Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας: Good vibrations Αθήνα
21:00 Πολιτικό-μουσικό καφενείο Θεσσαλονίκη
21:30 Προβολή: Honey hunter Πάτρα
22:00 Εβδομαδιαίο αυτοδιαχειριζόμενο bar Θεσσαλονίκη
22:00 Εβδομαδιαία συνέλευση ΕΣΕ Ιωαννίνων Γιάννενα
23:00 πάρτυ θεατρικών ομάδων Θεσσαλονίκης Θεσσαλονίκη
23:59 Party οικονομικής ενίσχυσης για τα έξοδα της πορείας στον Έβρο Κομοτηνή

^Μάιος 2015



Δευτέρα 11 Μάιος

21:30 Προβολή: Magical Girl Καβάλα

Δευτέρα 18 Μάιος

21:30 Προβολή: Metalhead Καβάλα

^Ιούνιος 2015


Τετάρτη 3 Ιούνιος

22:00 Χειμερινές Προβολές Χανιά



Τετάρτη 24 Ιούνιος

22:00 Χειμερινές Προβολές Χανιά

^Ιούλιος 2015


Παρασκευή 24 Ιούλιος

09:00 3ήμερο festival ελευθερίας Vol.6 Βεργίνα

Παρασκευή 31 Ιούλιος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

^Αύγουστος 2015

Σάββατο 1 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Κυριακή 2 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Δευτέρα 3 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Τετάρτη 5 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Πέμπτη 6 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Παρασκευή 7 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Σάββατο 8 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος

Κυριακή 9 Αύγουστος

- 22ο κάμπινγκ Antinazi Ζone-Y.R.E Θάσος