Κυριακή 1 Οκτώβριος

- 3ήμερο φεστιβάλ Αθήνα
10:30 Αναχώρηση για το Κέντρο Προσωρινής Φιλοξενίας Αιτούντων Άσυλο Αλλοδαπών Λαυρίου Αθήνα
10:30 Παρέμβαση για τις φόλες Θεσσαλονίκη
12:00 Φροντίζουμε και ζωντανεύουμε την παιδική χαρά του λόφου Στρέφη Αθήνα
12:00 Διήμερο εκδηλώσεων στο πάρκο Ευελπίδων Αθήνα
12:00 Ανοιχτή συνέλευση στο Άλσος Αθήνα
14:00 Συλλογική κουζίνα Νέα Ιωνία
15:00 Vegan συλλογική κουζίνα Αθήνα
15:00 Ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης στον Κ. Μπ. για την πορεία στη ΓΑΔΑ Αθήνα
16:00 Διήμερο bazaar βιβλίου για τα δικαστικά έξοδα φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα
16:00 Εκπομπή: Οι βιαστές έξω και οι γυναίκες που υπερασπίζονται τις ζωές τους μέσα ραδιόφωνα
17:00 Κυριακάτικο άνοιγμα λαϊκής βιβλιοθήκης Θεσσαλονίκη
18:00 Ρεμπέτικο γλέντι για τα 3 χρόνια της Κατάληψης Ανάληψης Βύρωνας
18:00 Ανοιχτό κάλεσμα για την οργάνωση ελεύθερων μαθημάτων Θεσσαλονίκη
18:00 Δύο μέρες εκδηλώσεων για τις κοινότητες καταλήψεων Αθήνα
18:00 Ανοικτό κάλεσμα για τη Nuriye και τον Semih Θεσσαλονίκη
18:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Πετραλώνων-Θησείου-Κουκακίου Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Βύρωνα, Καισαριανής, Παγκρατίου Βύρωνας
19:00 Ανοιχτή συνέλευση των Ραδιοζωνών Ανατρεπτικής Έκφρασης 93,8fm Αθήνα
19:45 Κινηματογραφική Λέσχη Μεσοποταμίας: Τα χρόνια της μεγάλης ζέστης Μοσχάτο
20:00 Προβολή ταινίας: Στο όνομα του πατρός Θεσσαλονίκη
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση Εμπρός Αθήνα
20:00 Προβολή ταινίας: El Cuerpo (To σώμα) Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας: Σκιές και σιωπή Νέα Σμύρνη
21:00 Θέατρο: Η ριμάδα του άγιου Ευάγγελου του επονομαζόμενου & καταληψία Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας: Ο αστακός Νέα Ιωνία
21:00 Προβολή της ταινίας "A Silent Voice" (Koe No Katachi) & καφενείο-μπαρ Αθήνα
21:00 Καφενείο Θεσσαλονίκη
23:00 Συναυλια Angstbreaker Βόλος

Δευτέρα 2 Οκτώβριος

09:00 Δίκη συλληφθέντων-εισών από την εκκένωση της Villa Amalias Αθήνα
09:00 Εφετείο Σταμπούλου, Πετρακάκου, Μαζιώτη Κορυδαλλός
10:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους διωκόμενους για την κατάληψη Δέλτα Θεσσαλονίκη
10:00 Αντιφασιστική υπεράσπιση της γειτονιάς των Προσφυγικών Αθήνα
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
17:00 Ανοιχτη συνέλευση της Ομάδας Βιβλιοθήκης Αγρίνιο
18:00 Συνέλευση ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Θεσσαλονίκη
18:00 Ενημερωτική εκπομπή (ζώνη αντιπληροφόρησης) ραδιόφωνα
19:00 Συνέλευση για την οργάνωση κινητοποιήσεων σχετικά με την οικολογική καταστροφή Αθήνα
19:00 Ανοικτή συνέλευση της πρωτοβουλίας αλληλεγγύης (Αθήνας) στη ΒΙΟΜΕ Περιστέρι
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
20:00 Κάλεσμα πρωτοβουλίας κατοίκων Εξαρχείων προς τις γειτονιές του Δήμου Αθηναίων Αθήνα
20:00 Εκδήλωση/συζήτηση για τον αγώνα των απλήρωτων καθαριστ(ρι)ών ΙΚΑ Ζωγράφου
20:30 Έναρξη μαθημάτων θεατρικής ομάδας Πετρούπολη
20:30 Εβδομαδιαία ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Αγ.Παρασκευής Αγ.Παρασκευή
21:00 Καφενείο με rock n' roll βινύλια Κορυδαλλός
23:00 Θεσσαλονίκη

Τρίτη 3 Οκτώβριος

11:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους/στις Καταλανούς/ές εργαζόμενους/ες Αθήνα
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:00 Συλλογική κουζίνα Καισαριανή
16:00 Παρουσίαση Βιωματικού Εργαστηρίου Πρώτων Βοηθειών Αθήνα
18:00 Διαμαρτυρία στο ισπανικό προξενείο ενάντια στην καταστολή Θεσσαλονίκη
18:30 Πορεία αλληλεγγύης στο λαό της Καταλονίας Αθήνα
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων κ ειδών πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης για τους πολιτ. κρατούμενους, τους φυλακ. & διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 Βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
19:30 Εκδήλωση & προβολή ταινίας για τους αγώνες των γυναικών για το δικαίωμα ψήφου Πάτρα
19:33 Θεατρική παράστηση: Η ριμάδα του αγίου ευάγγελου του επονομαζόμενου και καταληψία Βέροια
20:00 1ος κύκλος μελέτης για τη Θεωρία & τη Δράση (3η Συνάντηση) Θεσσαλονίκη
20:30 Ανοιχτή συνέλευση για τη δημιουργία ομάδων Πετρούπολη
21:00 Προβολή ταινίας: Η μέρα της μαρμότας Νέα Σμύρνη
21:00 Ρεμπέτικο live οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Παράσταση: Μισιρλού Αθήνα
22:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης της κατάληψης Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 4 Οκτώβριος

09:00 Συγκέντρωση στη δίκη για τη δολοφονία του Σαχτζάτ Λουκμάν Αθήνα
10:00 Αντιφασιστική υπεράσπιση της γειτονιάς των προσφυγικών Αθήνα
11:00 Μικροφωνική-πορεία ενάντια σε ναρκοπιάτσες και καταστολή Θεσσαλονίκη
11:00 Παράσταση διαμαρτυρίας Γιάννενα
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
12:00 Κινηματικό βιβλιοπωλείο Πάτρα
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:00 Κουζίνα αλληλεγγύης Βύρωνας
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Θεσσαλονίκη
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Πάτρα
15:30 Αποτροπή πλειστηριασμών Περιστέρι
15:30 Συγκέντρωση ακύρωσης των πλειστηριασμών Καρδίτσα
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Νίκαια
15:30 Συγκέντρωση για αποτροπή πλειστηριασμού Αμφιλοχία
16:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αιγάλεω
16:00 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Αθήνα
18:00 Μαθήματα κουρδικής γλώσσας (βασικό επίπεδο) Αθήνα
18:00 Ενημερωτική εκπομπή (ζώνη αντιπληροφόρησης) ραδιόφωνα
18:00 Aerial funk μαθήματα εναερίων ακροβατικών με πανιά Αθήνα
18:00 Εκδήλωση: Αστυνόμευση και καταστολή, δύο ταυτόσημες έννοιες Λάρισα
18:30 Συνέλευση αντίστασης και αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Αθήνα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στην υπόθεση των "ληστών του Διστόμου" Αθήνα
19:00 Άνοιγμα λαϊκής βιβλιοθήκης Θεσσαλονίκη
19:30 Ανοιχτή Συνέλευση για την Αναρχία/Αντιεξουσία Ρέθυμνο Ρέθυμνο
20:00 Διάλεξη-συζήτηση για την ψυχική ανάπτυξη των παιδιών Βύρωνας
20:00 Εκδήλωση-Συζήτηση: Χιπ-χοπ και πολιτικός ακτιβισμός Αθήνα
20:00 Συνέλευση ΚΙΦΑ Δράμα
20:00 Συνέλευση του Σπιτιού των Γυναικών Αθήνα
20:00 Αναμετάδοση θεματικής εκπομπής για την Κοινωνική ληστεία στην Ελλάδα ραδιόφωνα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Αυτοδιαχειριζόμενου Πάρκου Ναυαρίνου Αθήνα
20:30 Κύκλος συζητήσεων: Εκατό χρόνια από την Οκτωβριανή ΕπανάστασηΑθήνα
21:00 Προβολή του ντοκιμαντέρ "Feeling of a Home" συζήτηση με τους συντελεστές Αθήνα
21:00 Συνέλευση εργατικής λέσχης Νέα Ιωνία

Πέμπτη 5 Οκτώβριος

09:00 Συγκέντρωση για τη διεκδίκηση δεδουλευμένων 4 μηνών Αθήνα
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
13:00 Συλλογική κοινωνική κουζίνα Θεσσαλονίκη
13:00 Μικροφωνική-συγκέντρωση για τον Κ.Μπ. Πάτρα
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
18:00 Διδασκαλία παραδοσιακών χορών Αθήνα
18:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενης βιβλιοθήκης ''El viaje'' Βύρωνας
18:30 Tattoo circus IX: Ενημέρωση-Συζήτηση Θεσσαλονίκη
18:30 Συνέλευση για διοργάνωση διαδήλωσης στο Πέραμα Πειραιάς
19:00 Eκδήλωση για το Νέο Νομοσχέδιο στην Παιδεία Θεσσαλονίκη
19:00 Αυτοδιαχ. καφενείο, κινηματικό αρχείο, βιβλιοπωλείο κινηματικών εκδόσεων & distro Πάτρα
19:00 Εβδομαδιαίο άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενης βιβλιοθήκης Βύρωνας
19:00 Τελική διαδικασία για τα οργανωτικά της πορείας αλληλεγγύης στον Κώστα Μπ. Αθήνα
19:30 Πρώτη συνάντηση της θεατρικής ομάδας Αταλαντώσεις Θεσσαλονίκη
20:00 Χιπχοπ συναυλία: Τζαμάλ / L7a9d&Reda Zine / Viral&Dtaeys / Μόνιμος Κάτοικος / ΘΓ Αθήνα
20:00 Θερινή Προβολή: Contratiempo (Αόρατος επισκέπτης) Αθήνα
20:00 Έναρξη μαθημάτων ηλεκτρικής κιθάρας Νέα Σμύρνη
20:00 Συνέλευση Νομάδων Αγ.Παρασκευή
20:00 Εκπομπή: Μεταδοτική Λύσσα ραδιόφωνα
20:00 Προβολή ταινίας: Ένας Χωρισμός Μενίδι
21:00 Προβολή ταινίας: Ας περιμένουν οι γυναίκες Νέα Σμύρνη
21:00 Εβδομαδιαίο αυτοδιαχειριζόμενο bar οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας: Fantastic Planet Βέροια
21:00 Electropop- Italo disco bar οικ. ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας: il divo Πάτρα
21:00 Εκπομπή: Ες-ες μπάτσοι βασανιστές. η περίπτωση του Κώστα Μπ. ραδιόφωνα
21:30 Solo Βιοματικός Αυτοσχεδιασμός Αθήνα

Παρασκευή 6 Οκτώβριος

09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης Αγρίνιο
09:00 Εφετείο 1ης δίκης του Επανστατικού Αγώνα Κορυδαλλός
11:30 Μικροφωνικη παρεμβαση Καρδίτσα
12:00 Δίκη 6 διωκόμενων αντιφασιστών για την παρέμβαση στα γραφεία της Χ.Α Θεσσαλονίκη
12:00 Tattoo Circus IX:Tattoos & Piercing Θεσσαλονίκη
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
13:00 Καφενείο Χανιά
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
16:00 Ρεμπέτικο γλέντι Ζωγράφου
16:00 Τοπικό δελτίο αντιπληροφόρησης 105FM ραδιόφωνα
18:00 Φεστιβάλ Game Over 2017 Αθήνα
18:00 Ενημερωτική εκπομπή (ζώνη αντιπληροφόρησης) ραδιόφωνα
18:00 Παράσταση διαμαρτυρίας Γιάννενα
18:00 Φεστιβάλ των Κοινών Αγ.Ι.Ρέντης
18:30 Εκδήλωση στο δρόμο για τη διεθνή συνάντηση κατά του ρατσισμού & του φασισμού Πειραιάς
18:30 Συγκέντρωση ενάντια στις απολύσεις στην Plegmanet Αθήνα
19:00 Θεατρική παράσταση: Ωσάν Μήδεια Νέα Σμύρνη
19:00 6o RFU Fest Αθήνα
19:00 Διαδήλωση Θεσσαλονίκη
19:30 Έναρξη μαθημάτων ισπανικών για προχωρημένους Νέα Ιωνία
19:30 Ανοικτή συνέλευση Μπερντέ Άνω Ιλίσια
20:00 Προβολή ταινίας Καρδίτσα
20:00 Προβολή ταινίας, ενημέρωση και συζήτηση σχετικά με τη δίκη της 22χρονης από την κόρινθο Πάτρα
20:00 Συγκέντρωση για το βασανισμό του 16χρονου Αθήνα
20:00 Bar ανοίγματος ΕΚΧ Αλιμούρα Γιάννενα
20:00 Μπαρ Λάρισα
20:00 Εκπομπή Underground Ηλεκτρονικής μουσικής ραδιόφωνα
20:00 Antifa beat, bar οικονομικής ενίσχυσης Χαλάνδρι
20:30 αφιέρωμα στον Ingmar Bergman: Σκηνές από ένα γάμο Αθήνα
20:30 Προβολή-συζήτηση: Μπερνάρντο Μπερτολούτσι: 1900 Αθήνα
20:30 Προβολή-συζήτηση: Μπερνάρντο Μπερτολούτσι: 1900 Θεσσαλονίκη
21:00 Αθήνα
21:00 Κρητική βραδιά Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας: Επιτέλους τι θα γίνει με το Μπομπ; Βούλα
21:00 Cine Δον Κιχώτης: Jimmy’s Hall Άργος
21:00 Προβολή Anime: Short Peace Ζωγράφου
21:00 Μουσικές της Μπάρας από τον κινηματογράφο Αθήνα
21:00 Bar Γαλάτσι
21:00 Εκρηκτικό καφενείο από τα χεράκια της ομάδας μπάσκετ Θεσσαλονίκη
21:15 Προβολή ταινίας: Τα Μυθικά Πλάσματα του Νότου + Bar οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
22:00 Καφενείο οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα συντρόφου Ηράκλειο
22:00 Μουσικές βραδιές στο Κ*ΒΟΞ Αθήνα
22:30 Ρεμπέτικο γλέντι για την οικονομική ενίσχυση του ΑΡ.ΑΓ.Ε.-Ε.Α.Α.Κ. Θεσσαλονίκη
23:00 Θεσσαλονίκη
23:00 Obscure Techno Formulas #3 Πάτρα
23:50 Παρτυ οικονομικής ενίσχυσης Α.Κ.ΡΗ.Δ.Α Βόλος

Σάββατο 7 Οκτώβριος

10:00 ΕΒδομαδιαίο εργαστήρι ζογκλερικών Αθήνα
11:00 Αυτοοργανωμένο μάθημα Γαλλικών Αιγάλεω
11:00 Διαδήλωση: Όχι στο νέο έγκλημα των εφοπλιστών στον Αργοσαρωνικό! Πειραιάς
11:30 Κινηματικό βιβλιοχανείο Βέροια
12:00 Tattoo Circus IX:Tattoos & Piercing Θεσσαλονίκη
12:00 Χαριστικό-ανταλλακτικό παζάρι Καισαριανή
13:00 Παρουσίαση-Ομιλία: Είμαι η Μαριλού και αυτή είναι η Τέχνη μου Αθήνα
13:00 Γενική καθαριότητα & συγύρισμα της κατάληψης Apertus Αγρίνιο
14:00 Κουζίνα αλληλεγγύης Βύρωνας
14:00 Αναρχική συνέλευση φοιτητών/τριών Quieta Movere Θεσσαλονίκη
16:00 Πορεία για το βασανισμό του 16χρονου Αθήνα
17:00 Δράση Ομάδας Υγείας της Αυτοοργανωμένης Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης Αθήνα
17:00 Καθαριότητα και συλλογική κουζίνα Αγ.Παρασκευή
18:00 Φεστιβάλ Game Over 2017 Αθήνα
18:00 Φεστιβάλ των Κοινών Αγ.Ι.Ρέντης
18:00 Άνοιγμα Αντιφασιστικού-Αντιεξουσιαστικού στεκιού Δίστομο Αθήνα
18:30 6o RFU Fest Αθήνα
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση: Ικάρια Πτήση, ένα χρονικό της Ρώσικης Επανάστασης Θεσσαλονίκη
19:00 Ρεμπέτικο ενίσχυσης του αστέρα εξαρχείων Αθήνα
19:00 (αναβολή) Βιβλιοπαρουσίαση: Λέρος - Μια ζωντανή αμφισβήτηση της κλασικής Ψυχιατρικής Αθήνα
19:00 Χορευτικό δρώμενο, παρουσίαση ομάδων & συζήτηση για τους αγώνες στις γειτονιές Βύρωνας
19:00 Εκδήλωση μνήμης και τιμής στον σύντροφο Σταύρο Καλλώνη Κερατσίνι
19:00 (αναβάλλεται) Άνοιγμα πολιτικού περιπτέρου, παζάρι πολιτικού βιβλίου & προβολή Αθήνα
19:30 Εκδήλωση-Συζήτηση: Ο Φασισμός στο Εδώλιο Μοσχάτο
20:30 Κουζίνα Xanadu Ξάνθη
21:00 Full Moon Hip Hop Live Αθήνα
22:00 Tattoo Circus IX:Cocktail Bar Θεσσαλονίκη
22:00 Αυτοδιαχειριζόμενο μπαρ Κομοτηνή
22:30 Party για δικαστικά έξοδα συντρόφισσας Αθήνα
23:00 Queer Party για τα έξοδα διωκόμενων γυναικών Βόλος
23:00 Party με Freektional Crew Αθήνα

Κυριακή 8 Οκτώβριος

10:00 Συγκέντρωση ενάντια στην κυριακάτικη εργασία Θεσσαλονίκη
12:00 Tattoo Circus IX:Tattoos & Piercing Θεσσαλονίκη
12:00 2η συνάντηση στην παιδική χαρά του Λόφου Στρέφη Αθήνα
13:00 Συλλογικό φαγοπότι στην κατάληψη Φιλολάου 99 Αθήνα
13:30 Συλλογική κουζίνα Βέροια
14:00 Ρεμπέτικο γλέντι στον κήπο Μαρούσι
15:00 Ρεμπέτικο γλέντι οικονομικής ενίσχυσης για την έκδοση μπροσούρας Θεσσαλονίκη
15:00 Vegan συλλογική κουζίνα Αθήνα
15:00 Συντροφική κουζίνα Αθήνα
15:00 τακτική συνέλευση ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα
15:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης-συζήτησης για την Ισπανική Επανάσταση ραδιόφωνα
17:00 Συναυλία αλληλεγγύης για τα δικαστικά έξοδα του Κώστα Γουρνά Αθήνα
17:00 Κυριακάτικο Άνοιγμα Λαϊκής Βιβλιοθήκης (5-7 μ.μ.) Θεσσαλονίκη
18:00 Φεστιβάλ Game Over 2017 Αθήνα
18:00 Αφήγηση παραμυθιών & θεατρική παράσταση Βύρωνας
18:00 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Πετραλώνων-Θησείου-Κουκακίου Αθήνα
18:00 Tattoo Circus IX:Workshop Μεταξοτυπίας Θεσσαλονίκη
18:00 Φεστιβάλ των Κοινών Αγ.Ι.Ρέντης
18:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Βύρωνα, Καισαριανής, Παγκρατίου Βύρωνας
19:00 Workshop στησίματος αφίσας & bar Βόλος
19:45 Προβολή ταινίας: Ο άνθρωπος που έβλεπε τα τρένα να περνούν Μοσχάτο
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση Εμπρός Αθήνα
20:30 Προβολή: My beautiful laundrette Θεσσαλονίκη
20:30 Προβολή ταινίας: Πίσω Από τους Λόφους Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας: Ο αστακός Νέα Ιωνία
21:00 Live Jam Πάτρα

Δευτέρα 9 Οκτώβριος

09:00 Δίκη διωκόμενων για το νερό Βόλος
09:00 Δίκη εναντίον του Επαναστατικού Αγώνα για την τράπεζα της ελλάδος Κορυδαλλός
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
13:00 Συγκέντρωση διαμαρτυρίας Αθήνα
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:30 Ελευθεριακό Κινητό Βιβλιοπωλείο Βόλος
18:00 Ενημερωτική εκπομπή (ζώνη αντιπληροφόρησης) ραδιόφωνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
19:00 Εκδήλωση – συζήτηση για την Καταλονία Αθήνα
19:00 Συζήτηση για την οργάνωση κινητοποιήσεων σχετικά με την οικολογική καταστροφή Αθήνα
19:30 Συνέλευση αναρχικών Λάρισας Λάρισα
20:00 Προβολή Absurdistan, η Χώρα Του Παραλόγου & Καφενείο Κορυδαλλός
20:30 Αρχίζει τη λειτουργία της η θεατρική ομάδα Νέα Σμύρνη
20:30 Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Αγ.Παρασκευής Αγ.Παρασκευή
20:30 Προβολή ταινίας: Το μαργαριταρένιο κουμπί Αθήνα
21:00 Διαχειριστική συνέλευση Καρδίτσα
21:00 Αντιφασιστική προβολή: Ιnglourious Basterds και μπαρ Βόλος
21:30 Συνέλευση ενάντια στην Κυριακάτικη εργασία και στα “απελευθερωμένα ωράρια” Θεσσαλονίκη

Τρίτη 10 Οκτώβριος

12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
13:00 Μικροφωνική - distro για την προπαγάνδιση της διεθνούς εβδομάδας για τον αντισπισισμό Αθήνα
13:30 Παράσταση διαμαρτυρίας Θεσσαλονίκη
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:00 Συλλογική κουζίνα Καισαριανή
16:00 Παρουσίαση Βιωματικού Εργαστηρίου Πρώτων Βοηθειών Αθήνα
18:00 Μικροφωνικη αλληλεγγυης στον αγωνα των κρατουμενων Θεσσαλονίκη
18:00 Fun That Art - Σεμινάριο σωματικού θεάτρου Αθήνα
18:30 Συγκέντρωση - πορεία αλληλεγγύης στον Κώστα Μπ. Πάτρα
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων κ ειδών πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα
19:00 Αυτοδιαχ. καφενείο, κινηματικό αρχείο, βιβλιοπωλείο κινηματικών εκδόσεων & distro Πάτρα
19:00 Εκδήλωση: Κράτος & Κεφάλαιο μαυρίζουν τον Σαρωνικό Γλυφάδα
19:00 Εκπομπή για την Καταλονία και τα αυτονομιστικά κινήματα στην Ευρώπη ραδιόφωνα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης για τους πολιτ. κρατούμενους, τους φυλακισμ. & διωκ. αγωνιστές Αθήνα
19:00 Βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
20:00 Συνέλευση Μαρίνου Αντύπα Λάρισα
20:00 Έναρξη μουσικής ομάδας Πάτρα
20:30 1ος κύκλος μελέτης για τη Θεωρία & τη Δράση (4η Συνάντηση) Θεσσαλονίκη
21:00 UK punk bar Θεσσαλονίκη
22:00 Εβδομαδιαίο μπαρ οικονομικής ενίσχυσης της κατάληψης Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 11 Οκτώβριος

08:00 Πανελλαδική απεργιακή συγκέντρωση Αθήνα
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης σε διωκόμενο αντιφασίστα Βόλος
09:00 Συγκέντρωση Γιάννενα
11:00 Παράσταση διαμαρτυρίας Γιάννενα
12:00 Δελτίο αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
12:00 Απεργιακή κινητοποίηση για απολύσεις Σπάτα
13:30 Μαζική παράσταση για υπόθεση συλληφθέντων Θεσσαλονίκη
14:00 Δελτίο εργατικής αντιπληροφόρησης ραδιόφωνα
14:00 Κουζίνα αλληλεγγύης Βύρωνας
15:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης-συζήτησης για την Ισπανική Επανάσταση ραδιόφωνα
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Θεσσαλονίκη
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Πάτρα
15:30 Αποτροπή πλειστηριασμών Περιστέρι
15:30 Συγκέντρωση ακύρωσης των πλειστηριασμών Καρδίτσα
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Νίκαια
15:30 Συγκέντρωση για αποτροπή πλειστηριασμού Αμφιλοχία
16:00 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Αθήνα
16:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αιγάλεω
18:00 Μαθήματα κουρδικής γλώσσας (βασικό επίπεδο) Αθήνα
18:00 Ενημερωτική εκπομπή (ζώνη αντιπληροφόρησης) ραδιόφωνα
18:00 Aerial funk μαθήματα εναερίων ακροβατικών με πανιά Αθήνα
18:30 Συνέλευση αντίστασης και αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Αθήνα
18:30 Εκδήλωση για την υπόθεση του παρακρατικού μηχανισμού που στήθηκε από τα ΕΛ.ΠΕ. Θεσσαλονίκη
19:00 Εκδήλωση-Συζήτηση Απεργία Πείνας, 200+ μέρες Θεσσαλονίκη
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία Αθήνα
19:00 Συγκέντρωση ενόψει της άφιξης του Αλ.Τσίπρα για το αναπτυξιακό συνέδριο Λάρισα
19:00 Προβολή ταινίας: "Εγώ, ο Ντάνιελ Μπλέικ" Θεσσαλονίκη
19:00 Το παρατηρητήριο κατά της καταστολής- Τα κινήματα της Ιταλίας Αθήνα
19:30 Προβολή του ντοκιμαντέρ "Ο Ασκός του Αιόλου" Θεσσαλονίκη
19:30 Συνέλευση Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης Νέα Σμύρνη
20:00 Συνέλευση του Σπιτιού των Γυναικών Αθήνα
20:00 Προβολή: Οι 12 ένορκοι Λάρισα