Προβολή αρχείου για το μήνα: Ιουνίου 2024 (επιστροφή στο σήμερα)

2009ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2010ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2011ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2012ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2013ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2014ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2015ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2016ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2017ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2018ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2019ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2020ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2021ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2022ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2023ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπΟκτΝοεΔεκ
2024ΙανΦεβΜαρτίουΑπριλίουΜαΐουΙουνίουΙουλίουΑυγΣεπ

Σάββατο 1 Ιουνίου

- Breaking borders #3 Θεσσαλονίκη
- Πρόγραμμα Κατάληψης Εξωστρεφή 30/5-3/6 Αθήνα
10:00 Κάλεσμα Αλληλεγγύης Αθήνα
11:00 Ανοιχτό Αναγνωστήριο της Κατάληψης "ΑλλότριΑ" Χαϊδάρι
12:00 Ανοιχτή συζήτηση για την ακρίβεια Θεσσαλονίκη
12:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
12:00 Πορεία προς το παράρτημα του υπουργείου εξωτερικών Ξάνθη
12:00 Συγκέντρωση για την Παλαιστίνη Αθήνα
12:30 Συλλογική κουζίνα Θεσσαλονίκη
14:00 Ρεμπετικο jam για τα δικαστικα εξοδα των 49 συλληφθεντων Θεσσαλονίκη
15:00 Η καρδιά του έθνους στο μουσείο ραδιόφωνα
15:00 "ΑμυΜόνες" ανοιχτή φεμινιστική συνέλευση Χαϊδάρι
16:00 Ρεμπέτικο γλέντι οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
16:00 5ο Αυτοοργανωμένο Τουρνουά Μπάσκετ Κορυδαλλού Κορυδαλλός
17:30 Συνέλευση του αναρχικού-αντιεξουσιαστικού στεκιού Αντίπνοια Αθήνα
18:00 Φεστιβάλ Αναιρέσεις 2024 Βύρωνας
18:00 Bazaar βιβλίου Αθήνα
18:00 Βιβλιοπαρουσιαση "Μαθαίνουμε Ακούγοντας" και Βιωματικό Εργαστήριο Αθήνα
18:00 Παρουσίαση του πολυεθνικού απεργιακού αγώνα σε τηλεφωνικά κέντρα Θεσσαλονίκη
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση για την Υπεράσπιση του Λόφου Στρέφη Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στην ακρίβεια Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση & μπαρ (+προβολή αγώνων) Αθήνα
19:00 Εκδήλωση για τα 4 χρόνια από το θάνατο του Μανώλη Αφράτη Ρέθυμνο
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Ενάντια Στην Ακρίβεια Ζωγράφου
19:00 Οχι στην καταπάτηση πρασίνου στο παρκάκι αγίας τριάδος και ψαρών Αγ.Παρασκευή
19:00 Μικροφωνική συγκέντρωση Πάτρα
19:30 International Workers of Athens - ζούμε μαζί, δουλεύουμε μαζί, παλεύουμε μαζί! Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολή “Πόλεμος και Εμπόριο”: ναυτιλία, καπιταλισμός και κράτος... Κερατσίνι
20:30 Punk live, για την οικονομική ενίσχυση δομών αλληλεγγύης Αθήνα
21:00 Live οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Punk Live Γαλάτσι
21:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
22:00 POP PARTY για τρανς ιατρικά έξοδα Θεσσαλονίκη
22:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης του φεστιβάλ του Breaking Borders Θεσσαλονίκη
22:00 Cocktail bar Γιάννενα
22:00 Party αλληλεγγύης για ιατρικά έξοδα Αθήνα
22:00 Bar στην αυλή Γιάννενα
22:30 (αναβολή) Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα φίλου Καλλιθέα

Κυριακή 2 Ιουνίου

- Breaking borders #3 Θεσσαλονίκη
11:00 Ενημερωτική εκδήλωση για τον υβριδικό σταθμό στο φράγμα Ερεσού. Ερεσός
11:00 Ανοιχτό Αναγνωστήριο της Κατάληψης "ΑλλότριΑ" Χαϊδάρι
13:00 Ανοιχτή Συνέλευση: Ελευθεριακή Συνέλευση για την Ταξική Οργάνωση στη Βαση Θεσσαλονίκη
14:00 «…για το γκρέμισμα των διαχωρισμών Ρομά και Μπαλαμών» Θεσσαλονίκη
15:00 Συλλογική κουζίνα και μουσική / collective kitchen + music Θεσσαλονίκη
17:00 Εκρηκτικό Τουρνούα 3 on 3 Θεσσαλονίκη
17:00 Κοκτέιλ μπαρ καλλιτεχνικού σουαρέ Θεσσαλονίκη
17:00 Ανοιχτή Συζήτηση-Αυτομόρφωση: “Η Φιλοσοφία της Αναρχίας" Χαϊδάρι
18:00 Φεστιβάλ Αναιρέσεις 2024 Βύρωνας
18:00 Εκδηλωση της Πρωτοβουλίας "Εξω απο την ΕΕ - αποχη απο τις ευρωεκλογες" Αθήνα
18:00 Πολιτικό καφενείο για την Παλαιστίνη Γιάννενα
18:00 Φεστιβάλ Βιβλιοθήκης Μυτιλήνη
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στα pushbacks και τη συνοριακή βία Αθήνα
18:30 Ανυποταξίες και αρνήσεις απέναντι στον σύγχρονο πόλεµο Αγ.Ανάργυροι
18:30 Αυτοοργανωμένο καφενείο Αγ.Παρασκευή
18:30 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Αθήνα
19:00 2 χρονια υπαρξης και δρασης Barrio Negro Κερατσίνι
19:30 Παρουσίαση: "Η τελευταία λωρίδα φύσης στη Νότια Αθήνα εκπέμπει SOS" Αθήνα
20:00 Προβολή ταινίας + χαλαρό μπαρ Θεσσαλονίκη
20:00 Διαχειριστική συνέλευση. Καρδίτσα
21:00 Προβολή ντοκιμαντέρ "Φασισμός Α.Ε." και συζήτηση Πάτρα

Δευτέρα 3 Ιουνίου

11:00 Άνοιγμα δανειστικής βιβλιοθήκης και καφενείο Αθήνα
12:00 Συγκεντρωση αλληλεγγυης στη Καταληψη Primavera Θεσσαλονίκη
18:00 Ανοιχτή Αντισπισιστική Συνέλευση Αθήνα
18:00 Μικροφωνική για τα εργατικά ατυχήματα Γιάννενα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση υπερασπισης της καταληψης Primavera Θεσσαλονίκη
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση για την (επαν)οικειοποίηση των δημοσίων χωρών Θεσσαλονίκη
18:30 Ανοιχτή προπόνηση εναέριων ακροβατικών Γιάννενα
18:30 Συνέλευση Αυτόνομης Παρέμβασης στους Ηλ-Μηχ Θεσσαλονίκη
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης Ντουλάπι Αθήνα
19:00 Εκδήλωση: Οι αντιεξουσιαστικές πτυχές στο λογοτεχνικού έργο του Franz Kafka Θεσσαλονίκη
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για το κρατικό έγκλημα στην Πύλο Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την κρατική δολοφονία του Κώστα Μανιουδάκη Χανιά
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
19:30 Συνέλευση της Συν-Τροφικής Κουζίνας Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκη
19:30 Punk Bar Θεσσαλονίκη
20:00 Συνέλευση Πρωτοβουλίας εργαζομένων/ανέργων στα νότια Αργυρούπολη
20:00 Ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης για την υπόθεση "Σύντροφοι-Συντρόφισσες" Αθήνα
20:30 Ομάδα Ανάγνωσης: Σάρα Κέιν Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας: Η μάχη του Αλγερίου Γιάννενα
21:00 Προβολή ταινίας: Πλατεία Αμερικής Γιάννενα

Τρίτη 4 Ιουνίου

- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον αναρχικό φοιτητή Ζ.Μ. Αθήνα
10:00 Συγκεντρωση αλληλεγγυης στους 5 συλληφθέντες στη Κυψέλη τον Μάιο 2020 Αθήνα
12:00 Αποζημίωση για τα ναζιστικά εγκλήματα Αθήνα
17:00 Γλέντι (Οικονομικής ενίσχυσης) + Νυχτεριδοπροβολή! Θεσσαλονίκη
18:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό σύντροφο Αντρέα Φ. Πάτρα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση υπεράσπισης του Ελευθεριακού Στεκιού Primavera Θεσσαλονίκη
18:30 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους & διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 Η σχολή αυτοδιαχείρισης ENFF, στο Σάο Πάολο Βύρωνας
19:00 Διαχειριστική Συνέλευση Κατάληψης Εξωστρεφή Αθήνα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων (μπιφτέκια λαχανικών) Δάφνη
19:30 Συνέλευση αλληλεγγύης στην Παλαιστινιακή Αντίσταση GR/ENG Αθήνα
20:00 Ηλεκτρονικό Μπαράκι Θεσσαλονίκη
20:30 Cocktail bar-DJ Set οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολη Ντοκιμαντερ: Αστυνομική βία και ψυχικό τραύμα Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας στην αυλή της κατάληψης libertatia Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή του ντοκιμαντέρ "128 ημέρες στα μπλόκα" Αθήνα

Τετάρτη 5 Ιουνίου

- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
09:30 Εκτακτο εκκενωση του Καταλλειμμενενου Κοινωνικου Κεντρου Ζιζανια Αθήνα
11:00 συλλογικό διάβασμα και άνοιγμα του στεκιού στο φουαγιέ Θεσσαλονίκη
12:30 Γενική συνέλευση ΣΣΜΘ Θεσσαλονίκη
16:00 [ΕΚΤΑΚTO] Ανοιχτή Συνέλευση για την υπεράσπιση των Ζιζανίων Αθήνα
18:00 Δανειστική βιβλιοθήκη - Κινηματικό βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Παλαιστίνη και το διεθνές φοιτητικό κίνημα Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στην αφομοίωση queer κινηματων(με αφορμή το europride) Θεσσαλονίκη
18:00 Καφενείο - Μπαρ στον Εξωστρεφή Αθήνα
18:30 Συνέλευση αναρχικών & συντρόφων-ισσων για τη δολοφονία στην Πύλο Αθήνα
18:30 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στη γαλλική πρεσβεία - Αλληλεγγύη στην συντρόφισσα-απεργό … Αθήνα
19:00 Cocktail bar για ιατρικά έξοδα Θεσσαλονίκη
19:00 Συγκεντρωση αλληλεγγυης στην καταληψη ζιζανιων Πάτρα
19:30 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην, από 24/5, απεργό πείνας Lea Courtois Dakba Αθήνα
19:30 Νaksa Day: Mέρα μνήμης στον αγώνα ενάντια στην κατοχή & τον εποικισμό της Παλαιστίνης Αθήνα
20:00 Ανοιχτή διαχειριστική συνέλευση της κατάληψης Libertatia Θεσσαλονίκη
20:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
20:00 Ελευθεριακό Ψηφιακό Αρχείο - εργαστήρι ψηφιοποίησης Αθήνα
20:30 Συνέλευση Ελεύθερου Κοινωνικού Ραδιοφώνου 1431am Θεσσαλονίκη
20:30 Τετάρτες Προβολών: Το Πλωτό Έθνος Αθήνα
20:30 Προβολή ταινίας: Notorious (Alfred Hitchcock) Θεσσαλονίκη
20:30 Προβολή ταινίας ''Pride''. Καρδίτσα
20:30 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης Μυτιλήνη
21:00 ΠΡΕΜΙΕΡΑ Τσιριτσάντσουλες: "Πονάει το μυαλό μου ΙΙ (η εκδίκηση του άνθρακα)" Αθήνα
21:00 ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ γλέντι με τους ρουμπαγιάτ Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή «Boogie Nights» (1997) + Καλοκαιρινο κοκτειλοπαρτο! Θεσσαλονίκη
21:00 Jam για οικ. ενίσχυση οικογένειας Παλαιστίνιων προσφύγων Θεσσαλονίκη
21:00 La chimera (2023) στο θερινό cine Yfanet Θεσσαλονίκη
21:00 Πορεία Υπεράσπισης του κατειλημμένου κοινωνικού κέντρου Ζιζάνια Αθήνα
22:00 Crust Destruction Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 6 Ιουνίου

- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση Πρωτοβουλίας Αναρχικών Φοιτητών/-τριών Αθήνας Αθήνα
18:30 Συνέλευση Ελευθεριακής Ορειβατικής ομάδας Ιωαννίνων Γιάννενα
18:30 Προβολή του ντοκιμαντέρ Belkî Sibê + Εκδήλωση-Συζήτηση με τον δημιουργό Θεσσαλονίκη
18:30 Ανοιχτό κάλεσμα για δημιουργία νέου-μετα-καμπαρέ Θεσσαλονίκη
19:00 graffiti jam και μπαρ στην νομικη Θεσσαλονίκη
19:00 Aντιεκλογική μικροφωνική Αθήνα
19:00 Καφενείο με αφορμή τον αγώνα των εργαζομένων στα τηλεφωνικά κέντρα Βύρωνας
19:00 Εκδήλωση:Παλαιστινη/αξονας της αντιστασης/ ανταποκριση απο Συρια. Αθήνα
19:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης (open jam & dj set) Αθήνα
19:00 Καλεσμα δομης λογιστικου | solidarity call of the logistics structure Αθήνα
19:00 Πάτρα: ανοιχτή αντιφασιστική συνέλευση Πάτρα
19:30 Εκδήλωση: Γενετική μηχανική - μορφές κυριαρχίας στον 21ο αιώνα Αθήνα
20:00 Θεατρική παράσταση "Μήδεια" (των Φράνκα Ράμε, Ντάριο Φο) Βύρωνας
20:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
20:00 Συνέλευση της Ανοιχτής Αντιπολεμικής Συνέλευσης Αναρχικών Αθήνα
20:00 Πολιτικό καφενείο Καρδίτσα
20:30 Προβολή ταινίας "Life of Brian" Θεσσαλονίκη
21:00 Θεατρική παράσταση Πονάει το μυαλό μου ν.II-Η εκδίκηση του άνθρακα (Τσιριτσάντσουλες) Αθήνα
21:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 BAR Οικονομικής Ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 Μικροφωνικη αλληλεγγύης για την υπόθεση "Σύντροφοι-Συντρόφισσες" Αθήνα
21:00 Θερινη προβολή: "Ακόμα και η βροχή" Χαϊδάρι
21:11 Προβολή ταινίας: Easy A + πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:30 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης του χώρου Αθήνα
22:00 Cocktail Bar / Electronic Darkwave Alternative Hip Hop Αθήνα
22:00 DIY Live Γιάννενα

Παρασκευή 7 Ιουνίου

- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
12:00 Τραπεζάκι Λόγος&Πράξη Γιάννενα
12:00 Απεργία πείνας για την Παλαιστίνη Αθήνα
18:00 Open Music Jam στην κατάληψη "ΑλλότριΑ" Χαϊδάρι
18:00 Ανοιχτή συνέλευση υπεράσπισης της κατάληψης Primavera Θεσσαλονίκη
18:30 Μικροφωνική αλληλεγγύης στις εκκενωμένες καταλήψεις Ζιζάνια Primavera Γιάννενα
19:00 Εκδήλωση για τους διωκόμενους/ες αντιφασίστ(ρι)ες από το Ουγγρικό Κράτος Ηράκλειο
19:00 Εκδηλωση παρουσιαση: διεθνης αλληλεγγυη και δρασεις για Παλαιστινη Αθήνα
19:00 3on3 Antifa Μπάσκετ Τουρνουά Κομοτηνή
19:00 Λειτουργία δανειστικής βιβλιοθήκης και κινηματικού βιβλιοπωλείου Θεσσαλονίκη
19:00 Πολιτική Εκδήλωση - Συζήτηση: Ο εχθρός είναι εδώ: Μέσα στην Ελλάδα, μέσα στην ΕΕ Αθήνα
19:00 Συνέλευση για τη διοργάνωση πορείας ενάντια στο Ισραηλινό κεφάλαιο στα Εξάρχεια Αθήνα
19:30 Gentrification και εκτοπισμός: παρουσίαση βιβλίου και ενημέρωση Γιάννενα
19:30 (αναβάλλεται) Η κατασταση εξαιρεσης ως η νεα κανονικοτητα του συστηματος Αθήνα
19:30 Criminalization at borders Μυτιλήνη
20:00 [Καισαριανή] Athens tattoo circus VII live Καισαριανή
20:00 Cocktail Bar Βόλος
20:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
20:00 Μικροφωνική συγκέντρωση αλληλεγγύης στις καταλήψεις Θεσσαλονίκη
20:30 11ο Αντιφασιστικό Τουρνουά: Θερινή προβολή -Brazil- και Μπαρ Θεσσαλονίκη
20:30 Προβολή ταινίας: "La battaglia di Algeri" (Η μάχη του Αλγερίου) Βύρωνας
21:00 "Ρινόκερος", μια θεατρική παράσταση από τους Theaterdals Θεσσαλονίκη
21:00 Party οικονομικής ενίσχυσης Αυτόνομων Σχημάτων (ΑΣΗΜΜΥ, ΑΝΑΧ, ΑΠΜ) Καλλιθέα
21:00 ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ #4 Θεσσαλονίκη
21:00 Θερινή προβολή του ντοκιμαντέρ "Belkî Sibê" Αθήνα
21:00 Ρεμπέτικα Έντεχνα Ροκ Αθήνα
21:00 Κουβανική βραδιά στο Στέκι Mεταναστ(ρι)ών Θεσσαλονίκη
21:00 ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ #4 Θεσσαλονίκη
21:00 Summer Party Χαϊδάρι
21:30 Bar για την οικονομική ενίσχυση της αυτοοργανωμένης ομαδάς GAS MASK Γιάννενα
21:30 Μοχίτο μπαρ οικονομικής ενίσχυσης Αργυρούπολη
22:00 Live οικ. ενίσχυσης του Ταμείου αλληλεγγύης Θεσσαλονίκη
22:00 (Ακυρώνεται) Party οικονομικής ενίσχυσης για έξοδα χειρουργείου trans ατόμου Αθήνα
22:00 Hip Hop Bar στην αυλή Γιάννενα
22:00 DIY Live Λάρισα
22:00 Ρεμπέτικο γλέντι οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
22:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για τον σύντροφο Α.Φ. Πάτρα

Σάββατο 8 Ιουνίου

- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
10:00 ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ: Συγκέντρωση - Εξω οι εκπαιδευτες σιωνιστών δολοφόνων στο ΟΑΚΑ Μαρούσι
11:00 Ανοιχτό Αναγνωστήριο της Κατάληψης "ΑλλότριΑ" Χαϊδάρι
12:00 Athens tattoo circus VII Χαϊδάρι
12:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
12:00 Μικροφωνικη αλληλεγγυης για την εκκενωση του κατειλλημενου κοιν. κεντρου Ζιζανιων Αθήνα
12:30 Συλλογική κουζίνα Θεσσαλονίκη
13:00 Αντιπολεμική αντιιμπεριαλιστική συγκέντρωση/διαδήλωση Αθήνα
13:00 BMX JAM Θεσσαλονίκη
13:00 Open creative writing workshop Αθήνα
13:00 Αντιμπεριαλιστική/Αντιπολεμική Διαδήλωση Αθήνα
16:00 11ο Αντιφασιστικό τουρνουά στις Δυτικές Συνοικίες Θεσσαλονίκη
17:00 BMX jam Θεσσαλονίκη
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στην ακρίβεια Αθήνα
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση για την Υπεράσπιση του Λόφου Στρέφη Αθήνα
18:30 Ανοιχτή συζήτηση για το βιβλίο «Οι Μπολσεβίκοι μετα τον Λένιν» Ίλιον
19:00 Καβάτζα Καμιά Φεστ 2024 Αθήνα
19:30 Antifa συγκεντρωση: Κανένα νοίκι στα χέρια ιδιοκτήτη Καλλιθέα
20:00 Προβολή της ταινίας ΑΚΟΕ-ΑΜΦΙ - η ιστορία μίας επανάστασης Ηράκλειο
20:00 ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ #4 Θεσσαλονίκη
20:30 Distort Reality DIY Hardcore Punk Live Αθήνα
20:30 Προβολή 𝐁𝐞𝐥𝐤î 𝐒𝐢𝐛ê +συζήτηση με δημιουργό Αθήνα
20:30 Tera Troira est.2014. Καρδίτσα
21:00 (ακύρωση) Rap live οικονομικής ενίσχυσης. Θεσσαλονίκη
21:00 "Ρινόκερος", μια θεατρική παράσταση από τους Theaterdals Θεσσαλονίκη
21:00 ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ #4 Θεσσαλονίκη
21:00 Cocktail bar 3ου αυτοοργανωμένου pride Ιωαννίνων Γιάννενα
21:00 Λαιβ με Ortsa // The Depressants //´Εντερον ´Ημισυ Χανιά
21:00 άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου ΑΝΑΤόΠΙΑ Πάτρα
21:30 Party καλυψης δικαστικων εξοδων Βόλος
22:00 Πάρτι οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
22:00 Darkwave/Post-punk Bar Θεσσαλονίκη

Κυριακή 9 Ιουνίου

- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
11:00 Ανοιχτό Αναγνωστήριο της Κατάληψης "ΑλλότριΑ" Χαϊδάρι
11:00 Συλλογική Δράση Υπεράσπισης Άλσους Σκοπευτηρίου Καισαριανή
12:00 Athens tattoo circus VII Χαϊδάρι
14:00 Vegan Συλλογική Κουζίνα Θεσσαλονίκη
16:00 Απο τον απελευθερωμένο Στρέφη, για μια ελεύθερη Παλαιστίνη! Αθήνα
18:00 ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ #4 Θεσσαλονίκη
18:00 Ανοιχτή αναρχική/αντιεξουσιαστική συνέλευση Γιάννενα
18:00 ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ #4 Θεσσαλονίκη
18:00 Οιστρογονες ανοιχτή πρόβα - για δραση 16/06 Αθήνα
18:30 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Αθήνα
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση & Θεατρικό αναλόγιο Αθήνα
19:00 Cocktail bar για ιατρικά έξοδα συντρόφισσας Θεσσαλονίκη
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση “Ο Αγώνας από μέσα” & Ντοκιμαντέρ “Ο Ευγενικός Ληστής Τραπεζών” Χαϊδάρι
20:00 Προβολή ντοκιμαντέρ "Roadmap to Apartheid" και συζήτηση Ρέθυμνο
20:00 Ρεμπετικο γλεντι Χανιά
20:00 Επειγον κάλεσμα για συγκεντρωση αλληλεγγυης GR/ENG/AR Αθήνα
20:00 Διαχειριστική συνέλευση. Καρδίτσα
20:30 Αυτοοργανωμένη προβολή στον κήπο: Τρυφερέ μου ταυρομάχε Αργυρούπολη
21:00 "Ρινόκερος", μια θεατρική παράσταση από τους Theaterdals Θεσσαλονίκη

Δευτέρα 10 Ιουνίου

12:00 Συγκέντρωση ενάντια στις εκκενώσεις κατειλημμένων χώρων Θεσσαλονίκη
13:00 άνοιγμα του στεκιού στο φουαγιέ Θεσσαλονίκη
18:00 ανοιχτή αντισπισιστική συνέλευση Αθήνα
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης Ντουλάπι Αθήνα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης για την υπόθεση του συντρόφου Α.Φ. Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την κρατική δολοφονία του Κώστα Μανιουδάκη Χανιά
19:00 Κάλεσμα συγκρότησης ανοιχτού μπλοκ στη πορεία για το κρατικό έγκλημα στην Πύλο Αθήνα
19:30 Συνέλευση της Συν-Τροφικής Κουζίνας Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκη
19:30 Συγκέντρωση/πορεία αλληλεγγύης στον Παλαιστινιακό λαό Θεσσαλονίκη
20:00 Ανοιχτή Οργανωτική Συνέλευση για το 25ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Αθήνα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης για την υπόθεση "Σύντροφοι-Συντρόφισσες" Αθήνα
21:00 Προβολή Orpheus (1950) Καλλιθέα
21:00 Θεατρική Παράσταση απο την ομάδα Τσιριτσάντσουλες Γιάννενα
21:00 Προβολή ταινίας: Γάζα, αγάπη μου + after bar Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας Αθήνα

Τρίτη 11 Ιουνίου

- Πρόγραμμα Κατάληψης Εξωστρεφή 10/6-18/6 Αθήνα
- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
09:00 Δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλου/ της Zackie-oh: Συγκέντρωση εν όψει της απόφασης Αθήνα
10:00 Άνοιγμα Στεκιού Γιάννενα
14:00 Συνέλευση Αυτόνομου Σχήματος Φυσικού Θεσσαλονίκη
17:30 Μικροφωνική συγκέντρωση για την πολιτική υπεράσπιση των καταλήψεων... Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση για την (επαν)οικειοποίηση των δημοσίων χωρών Θεσσαλονίκη
18:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση Πάτρα
18:00 Συλλογικό καθάρισμα λόφου Στρέφη Αθήνα
18:30 Συσκεψη εναντια στις συνδικαλιστικες - πολιτικες διωξεις Πειραιάς
18:30 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση: «Πάμε και Βλέπουμε: Ή όταν η αναρχία κατεβαίνει στο δρόμο» Θεσσαλονίκη
19:00 Μικροφωνική στο Περιστέρι: " Ένας χρόνος από τη μαζική δολοφονία στην Πύλο" Περιστέρι
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό σύντροφο Αντρέα Φ. Πάτρα
19:30 Παλαιστίνιες Ριζοσπάστριες Γυναίκες Λάρισα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων (μπάρες δημητριακών) Δάφνη
19:30 Διαχειριστική συνέλευση της κατάληψης εξωστρεφή Αθήνα
19:30 Συνέλευση αλληλεγγύης στην Παλαιστινιακή Αντίσταση (GR/ENG) Αθήνα
21:00 Θεατρική Παράσταση απο την ομάδα Τσιριτσάντσουλες Γιάννενα
21:00 Προβολή ταινίας στην αυλή της κατάληψης libertatia Θεσσαλονίκη
21:00 Ανοιχτή Συνέλευση SR για το Αντιρ. Φεστιβάλ και το Κινηματικό Μπλοκ στο EuroPride Θεσσαλονίκη
21:09 Cult πολύχρωμη προβολή μιούζικαλ: The Young Girls of Rochefort + αφτερ μπαρ Θεσσαλονίκη
22:00 Μπάρ και Trash Ποιητική Απαγγελία για Οικονομική Ενίσχυση Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 12 Ιουνίου

- Πρόγραμμα Κατάληψης Εξωστρεφή 10/6-18/6 Αθήνα
- Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
11:00 ΈΚτακτο κάλεσμα αλληλεγγύης στα ζιζάνια Αθήνα
18:00 Δανειστική βιβλιοθήκη - Κινηματικό βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
18:00 οιστρογονες ανοιχτή πρόβα - για δραση 16/06 Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στην αφομοίωση queer κινηματων(με αφορμή το europride) Θεσσαλονίκη
18:30 Καφενείο και συζήτηση Θεσσαλονίκη
18:30 Αν. συνέλευση αναρχικών & συντρόφων-ισσων για την κρατική-καπιταλιστική δολοφονία… Αθήνα
18:30 Συνέλευση της Πρωτοβουλίας για την υπεράσπιση του πάρκου Ηνιόχου Γαλάτσι
19:00 13ο Ελευθεριακό Φεστιβάλ Βιβλίου Θεσσαλονίκη
19:00 Βιωματικό εργαστήριο έκφρασης, επικοινωνίας και παιχνιδιού Θεσσαλονίκη
19:00 Ακυρωνεται Φιλικός αγώνας : Έκρηξη - Πεθεά ΑΡΓΩ Θεσσαλονίκη
19:30 Ανοιχτή συνέλευση: Hellenic Train και η Ισραηλινή πολεμική μηχανή Αθήνα
20:00 Ανοιχτή διαχειριστική συνέλευση της κατάληψης Libertatia Θεσσαλονίκη
20:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου Ανατόπια Πάτρα
20:00 Ελευθεριακό Ψηφιακό Αρχείο - εργαστήρι ψηφιοποίησης Αθήνα
20:00 Εσπερίδα Οικονομικής Ενίσχυσης Αθήνα
20:00 Συνέλευση Δικτύου ενάντια στην ακρίβεια στα Νότια Δάφνη